SağlıK

Paylaşım tarihi Nisan 6th, 2020 | by renkkolik

0

Kanada’da “maskeleri atmayın” talimatı

Kanada, tüm dünyayı etkileyen korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle maske sıkıntısı çekiyor.

Kanada’nın, ülkede üretilen tıbbi malzemelerin öncelikle iç ihtiyaçların karşılanmasında kullanılacağını belirten tıbbi maskelerin ihracat yasağına dahil edilmesi yetkilileri yeni aramalara itti.

Kanada Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Theresa Tam, ülke genelindeki sağlık kurumlarına verdiği talimatlarda, kullanılmış N95 maskelerini atmamalarını istedi. Dr.Tam kullanılmış maskeleri tekrar kullanmayı ve yeniden kullanmayı planladıklarını söyledi.

ÖLÜM NUMARASI 307’YE YÜKSELDİ

Kanada Federal Sağlık ve Halk Sağlığı Bakanlığı verilerine göre, ülke genelinde Covid-19’dan 99 ölüm vakası daha kaydedildi. Böylece, salgında ölenlerin sayısı 208’den 307’ye yükseldi.

Aynı dönemde ülkede Covid-19 testi için pozitif olduğu kanıtlanan vaka sayısı 12.375’ten 15.55’e yükseldi. Kanada Federal Sağlık Bakanlığı verilerine göre, şimdiye kadar gerçekleştirilen Covid-19 tedavisine olumlu yanıt vererek 2 bin 942 kişi iyileşti.


Yazar hakkında

Moda,eğlence,yemek ve teknoloji alanında paylaşımlarda bulunmayı severim.Siz ziyaretçilerime aradığı bilgiye ulaştırmak için sürekli eğlenceli ve zaman geçirebilecek yazılar yazmaya devam ediyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

izmir escort bayan