SağlıK

Paylaşım tarihi Eylül 1st, 2019 | by renkkolik

0

Bildirimi yapılmayan ilacın ruhsatı askıya alınacak

İnsanlar için ilaçların tescili Yönetmeliğine eklenen hüküm uyarınca, belirli işlemlerde ilaç izleme sistemi tarafından bildirilmeyen ürünlerin kaydı askıya alınacaktır.

Bu hükmü içeren insanlar için ilaçların tescili ile ilgili Tüzükte yapılan değişiklikler ile ilgili Yönetmelik resmi gazetede yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

İlgili hükmü içeren paragraf (m), Yönetmeliğe uygun olarak bir lisansın askıya alınmasına ilişkin 22. maddenin birinci fıkrasına eklenmiştir.

Kurallar, eğer ilaç izleme sistemi, ilaç izleme sistemine uygun olarak bildirilmesi gereken insan ilaçlarının üretimi, ithalatı, ihracatı, satışı, iadesi, imhası ve imhası hakkında herhangi bir bildirimde bulunmazsa, ilgili tıbbi ürün için lisansın askıya alınmasını sağlar. bakanlık tarafından tanımlanan usul ve esaslarla. .

Bu yönetmeliği kullanarak, bazı ilaç şirketleri ilaç izleme sistemini zamanında bildirmediklerinden, yapay olarak oluşturulan ilaçların eksikliği gibi sorunların önlenmesi planlanmaktadır.


Yazar hakkında

Moda,eğlence,yemek ve teknoloji alanında paylaşımlarda bulunmayı severim.Siz ziyaretçilerime aradığı bilgiye ulaştırmak için sürekli eğlenceli ve zaman geçirebilecek yazılar yazmaya devam ediyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

izmir escort bayan