Gündem

Paylaşım tarihi Temmuz 26th, 2019 | by renkkolik

0

Pompeo’dan S-400 açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini almasıyla ilgili "" daha fazla yaptırım olabilir. Belli ki S-400’ün amacını operasyonelleştirmek istemiyoruz "dedi.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Amerikan Bloomberg kanalı S-400 sistemlerini Rusya ve Türkiye'den almak için olası yaptırımlar hakkında açıklamada bulundu.

Konunun değerlendirilmesinin Türkiye olduğunu belirten Pompeo, S-400'lerin "kabul edilemez" olarak etkinleştirilmesi için tanımlandığı gibi bir adım atmaya başladığını belirtti.

Pompeo, ilk aşamada, Türkiye'nin F-35 savaş uçağı programının kaldırılmasını sağladığını ifade ettiklerini ifade etti, "daha fazla yaptırım olabilir. Açıkça S-400'lerin operasyonelleştirilmemelerini bekledikleri açıktır, amacımız budur" bulundu.

Ankara’ya S-400 ve F-35’lerin uyumsuz olduğu söylenen Pompeo, “Bu sistemin bir parçası oldular (S-400), Türklerin yeniden gözden geçirmesini istiyoruz” dedi.

1


Yazar hakkında

Moda,eğlence,yemek ve teknoloji alanında paylaşımlarda bulunmayı severim.Siz ziyaretçilerime aradığı bilgiye ulaştırmak için sürekli eğlenceli ve zaman geçirebilecek yazılar yazmaya devam ediyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

izmir escort bayan