Güzellik

Paylaşım tarihi Kasım 22nd, 2016 | by renkkolik

0

Lazer epilasyon işleminin başarısı nelere bağlıdır?

Lazer epilasyon yapılırken prosedür olarak ilk önce bu konuda eğitim almış uzman bir doktorun kişinin cilt ve kıl yapısını incelemesi gerekmektedir. Yapılan değerlendirmenin ardından lazer epilasyona kişinin uygun olup olmadığı, cilt tipinin özellikleri, hangi lazer türünün kullanılacağı, olası başarı yüzdesi ve yan etkileri kişilere anlatılır. Bütün bunların ardından doğru tedavi için lazer türü seçilir. Sonuçta kıl ve tüylerden tamamen kurtulunabilmesi için cilt tipine uygun lazer uygulamasının seçilmesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon, lazer ışın uygulaması ile istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan bir uygulamadır. Uygulamanın gerekliliği ve uygulama sıklığı her geçen gün artmaktadır. Ağda, tüy dökücü, tüy sarartıcı gibi yöntemlere artık eskilerde kalmıştır. Lazer epilasyon ilk çıktığı zamanlar makinaların teknolojik düzeyleri şimdilerde olduğu gibi kusursuz değildi ve istenmeyen vakalar çok fazla yaşanmıştı. Fakat şimdilerde makinalar geliştirildi ve istenmeyen tüylerinizden hayat boyu kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon işleminin başarısı nelere bağlıdır?

Lazer ile hem istediğiniz her şeyi her zaman giyme özgürlüğünü kazanır ve rahatsızlık oluşturan tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmuş olursunuz. Ağda gibi eski yöntemlerde kılın çıkma süresinden uzama boyuna göre her şeye dikkat etmek zorundasınızdır. Aynı zamanda o arada uzama ile geçen dönemde rahat hareket edemezseniz. Bütün bunlar kadınların kıllarından ne kadar rahatsız olduğunun örnekleridir. Bu durum özel hayatınızı da çok fazla etkilemektedir.

Lazer uygulama ile ayda bir düzenlenen seanslara ve aralarda kontrollere giderek yaklaşık olarak 4 – 6 seans arası bir hayli yol kat etmiş olursunuz. Bu süre kılın köküne ve yapısına göre değişiklik göstermektedir. Beyaz tenli ve kılları siyah olan kadınlar lazer bakımından en şanslı kadınlar olmaktadır. Uygulama öncesinde lazer yaptıracağınız bölgeyi jilet ile temizlemeniz gerekmektedir. Kılların kalın olması daha fazla istenen bir durumdur. Kadınlar estetik açısından her zaman kendilerine dikkat etmişlerdir. Böyle olmaları da gerekir. İşte tam olarak bu nedenle bizi engelleyen kıllarımızın çaresine kökten bakmamız bizim için en iyisi olacaktır. Bütün ömür boyu aynı acıları çekip, aynı zamanı vermektense bir kere bu uygulamanın yapılması diğerinden daha mantıklıdır.

Lazer epilasyonu gerçekleşmeden bir ay önce kıllar cımbız, jilet veya ağda ile alınmamalı, uzamaya bırakılmalıdır. Çünkü lazer epilasyonun başarılı bir şekilde etki edebilmesi için ışınların kıl köklerini görmesi ve derinlere kadar inebilmesi gerekir. Bunun yanı sıra uygulama öncesinde 1,5 ay kadar güneşlenmemeli ve cildin bronzlaşmamış olması önemlidir; çünkü operasyon en çok açık tende işe yaramaktadır.

Lazer epilasyon hakkında daha fazla bilgi için http://www.epibeauty.com/lazer-epilasyon-etiler sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Yazar hakkında

Moda,eğlence,yemek ve teknoloji alanında paylaşımlarda bulunmayı severim.Siz ziyaretçilerime aradığı bilgiye ulaştırmak için sürekli eğlenceli ve zaman geçirebilecek yazılar yazmaya devam ediyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

izmir escort bayan