Gündem

Paylaşım tarihi Haziran 28th, 2019 | by renkkolik

0

SON DAKİKA: İdlib’de gözlem noktasına saldırı (TSK karşılık verdi)

SON DAKİKA HABERİ: Suriye rejim güçleri İdlib'de görev yapan Türk askeri birliklerini bir kez daha hedef aldı. Top ve havan atışlarıyla gerçekleştirilen 3 ayrı saldırıda 1 asker şehit oldu, 3 asker ise yaralandı. Saldırılara anında karşılık verilerek rejim mevzileri Türk topçuları tarafından vuruldu. Saldırıların ardından Rusya'nın Ankara Ateşesi de Genelkurmay Başkanlığı'na çağrıldı.

Son dakika haberi!  Suriye'nin İdlib bölgesinde Esad rejimine bağlı güçler bir kez daha Türk gözlem noktasını hedef aldı. Esad güçleri aynı gün içinde 3 kez topçu ve havan saldırısı düzenledi. 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Saldırıların ardından rejim mevzileri Türk topçuları tarafından vuruldu.

BİR GÜNDE 3 SALDIRI

Edinilen bilgilere göre, saldırılar İdlib'in güney kırsalında yer alan 10 numaralı gözlem noktasına yönelik gerçekleştirildi.

İlk iki saldırı dün bölgeye sevk edilen Türk askeri konvoyunun intikali sırasında yapıldı. Üçüncü saldırıda ise gözlem kulesi hedef alındı.

Saldırıların ardından Milli Savunma Bakanlığı yazılı açıklama yaptı. Rejim güçleri tarafından top ve havanlarla gerçekleştirilen saldırıların kasıtlı olduğu vurgulandı. Saldırıların gerçekleştirildiği rejim mevzileri bölgede bulunan ateş destek vasıtaları ile ateş altına alındı.

RUS ATAŞE GENELKURMAY'A ÇAĞRILDI

Konuyla ilgili Rusya'nın Ankara ataşesinin Genelkurmay Başkanlığı'na çağrıldığı ifade edilen açıklamada, saldırıda şehit olan asker ile yaralıların bölgeden tahliye edildiği de vurgulandı.

SON 3 AYDA 8 SALDIRI

Rejim güçlerinin İdlib bölgesindeki yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri gözlem noktalarına yönelik saldırılarında son dönemde önemli bir artış yaşandı.

Bölgenin güneyinde bulunan 9 ve 10 numaralı gözlem noktaları, son 3 ayda 8 kez saldırıya uğradı..

10 numaralı gözlem noktasına yoğunlaşan saldırılar nedeniyle, dün sabah saatlerinde bölgeye çok sayıda zırhlı araç, ,personel taşıyıcı,, ağır silah ve asker takviyesi yapılmıştı.

Son gelişmelerden duyulan rahatsızlık Rus makamlarına en üst seviyede de iletilecek.

G-20 zirvesi kapsamında Japonya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştireceği görüşmede konuyu gündeme getireceği öğrenildi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakikaidlibde-gozlem-noktasina-saldiri-tsk-karsilik-verdi%2c06LPO5Bi5kS5Jpl4eu1c0A


Yazar hakkında

Moda,eğlence,yemek ve teknoloji alanında paylaşımlarda bulunmayı severim.Siz ziyaretçilerime aradığı bilgiye ulaştırmak için sürekli eğlenceli ve zaman geçirebilecek yazılar yazmaya devam ediyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

izmir escort bayan